آیا می دانستید که بسته بندی محصول شما می تواند تاثیر قدرتمندی بر فروش شما داشته باشد؟ با توجه به ساختار بسیار رقابتی در دنیای تجارت تولید کنندگان و صاحبان مشاغل مبالغ قابل توجهی را برای بسته بندی محصولات خود هزینه می کنندچرا که خبو می دانند بسته بندی خوب و مناسب می تواند بر موفقیت و رشد کسب و کار آنها تأثیر بگذارد.بسته بندی خوب محصول می تواند فروش را افزایش دهد و شهرت شما را بهبود بخشد و فرصت های زیادی را برای کسب و کار شما باز کند. اما متاسفانه برخی از کسب و کارها و شرکت ها همچنان وجود دارند که به بسته بندی محصولات خود را اهمیت نمی دهند بهتر است بدانید که  اگر روی بسته بندی محصول خود تمرکز نداشته باشید، فروش بالقوه و همچنین فرصت هایی را برای تبلیغ محصول و تجارت خود به طور کلی از دست می دهید.

تاثیر بسته بندی در فروش محصول

مهمترین مزیت های بسته بندی مناسب چیست

بسته بندی برای محافظت

اگرچه استفاده از فونت، رنگ و شکل خیره کننده برای بسته بندی محصول بسیار مهم است اما نباید نادیده بگیرید که چگونه بسته بندی شما می تواند از محصول محافظت کند. اگر می خواهید محصولات خود را در حین حمل و نقل ایمن نگه دارید، باید مطمئن شوید که قدرت و ایمنی لازم را دارند. از نظر فروش کیفیت بسته بندی  نقش تعیین کننده ای دارد  در واقع همه کسب و کارها و شرکت های موفق می دانند که صرف زمان برای توسعه و تحقیق راه خوبی برای تبلیغ محصولات است.

اگر قصد دارید سرمایه گذاری زیادی در بسته بندی و تبلیغات خود انجام دهید بسیار مهم است که بسته بندی مناسب را انتخاب کنید تا محصولات خود را ایمن و سالم در حمل و نقل نگه دارید. وقتی یکی از مشتریان شما از شکستگی اقلام در حین تحویل شکایت می کند  می تواند یک عیب بزرگ برای فروش محصول شما باشید که به شما این را می گوید  که خرج کردن پول برای محافظت از محصولات خود یک تصمیم عاقلانه تجاری است

بسته بندی قیمت را بازخرید می کند

بیشتر اوقات خریداران محصولات خاصی را خریداری می کنند که در خانه یا محل کسب و کارشان ارزش خاصی به نظر می رسد. این امر به ویژه زمانی صادق است که مشتریان به فکر نگهداری یا استفاده طولانی مدت از محصولات باشند از سوی دیگر  برخی از خریدارانی که برای اولین بار خرید می‌کنند محصولاتی را از فروشندگانی خریداری می‌کنند که می‌دانند با ارزش‌ها و باورهای شخصی آنها سازگار است. بنابراین هنگامی که شما چیزی جذاب و منحصر به فرد را به خریداران ارائه می دهید، تصمیم خرید از شما را برای آنها آسان تر می کند  که مطمئناً فروش شما را تقویت می کند و زمانی که شما را پس از رضایت از محصولات شما به افراد دیگر ارجاع می دهند پایگاه مشتریان شما را گسترش می دهد.

جعبه طلا

با این حال اگر قصد دارید محصول جدیدی را در بازار عرضه کنید، اهمیت بسته بندی محصول را در فروش خود فراموش نکنید تعجب آور نیست که بسته بندی محصول چگونه برنامه بودجه بسیاری از مشاغل را در سراسر جهان تغییر داده است برخی حتی با یک شرکت راه حل های بسته بندی باتجربه و قابل اعتماد همکاری می کنند تا به آنها در طراحی و شناسایی بسته بندی مناسب محصول که بهترین ایمنی و طراحی را ارائه می دهد کمک کنند.

 

بسته بندی نشان دهنده کیفیت محصولات است

اکثر کسب‌وکارها می‌دانند که حتی اگر بهترین محصول دنیا را داشته باشند  اما بسته‌بندی غیرجذاب و بی‌کیفیت داشته باشند محصول انها به خوبی به فروش نمی رسد  این درست است و جدای از فروش کم، مشتریان ممکن است به شما یا محصول شما اعتماد نکنند.

از آنجایی که بسته بندی کیفیت محصول شما را منعکس می کند، مهم است که پول را عاقلانه خرج کنید. شاید تعجب کنید اگر نگوییم همه اما اکثر مشتریان یک محصول جدید را زمانی که بسته بندی جذاب است امتحان می کنند اما مشکل اینجاست که برخی از کسب و کارها و شرکت ها از بسته بندی خود غفلت می کنند زیرا ممکن است هزینه زیادی برای آنها داشته باشد. به همین ترتیب اگر روی بسته‌بندی‌های باکیفیت و نوآورانه سرمایه‌گذاری کنید مردم مطمئناً میل خرید بیشتری برای خرید محصول شما خواهند داشت

جعبه ادکلن

بسته بندی توجه را به خود جلب می کند

حتی اگر مشتریان با یک محصول خاص آشنا نیستند، بسته بندی خیره کننده و قوی کمک می کند تقریباً فورا توجه آنها را جلب کند. به همین ترتیب اگر بسته بندی ارزان و غیرجذابی داشته باشید  کمتر از آنچه که می توانید به فروش تبدیل کنید خریداران بیشتری جذب خواهید کرد.

در حالی که هیچ ابهامی وجود ندارد که محصول شما می تواند به نفع مشتریان شما باشد وقتی آنها از بین گزینه های مختلف انتخاب می کنند، قطعاً محصولی را انتخاب می کنند که جالب به نظر می رسد. با این حال اگر می خواهید فروش خود را افزایش دهید باید زمان و توجه بیشتری را به بسته بندی محصول خود اختصاص دهید.

 

بسته بندی به مشتریان بالقوه اطلاع می دهد

به طور کلی خریداران از شرکت‌ها یا کسب‌وکارهایی که یادداشت‌هایی روی بسته‌بندی محصول خود می‌گذارند و اطلاعات مربوط به محصولاتی را که قصد خرید دارند به مردم اطلاع می‌دهند، قدردانی می‌کنند. این اطلاعات به مشتریان این امکان را می دهد که بدانند چگونه محصولات را نگه دارند  چه زمانی و در کجا تولید شده اند یا حتی سایر مشخصات محصو ،. در واقع دانستن چیزی که می خرند به مشتریان کمک می کند تا در مورد تصمیم خود اطمینان داشته باشند هنگامی که آنها تمام اطلاعات مورد نیاز خود را روی بسته بندی داشته باشند، به احتمال زیاد از شما خرید می کنند.

 

بسته بندی برای نشان دادن هویت برند شما

اگرچه برخی از کسب و کارها فکر می کنند محصول آنها باید نشان دهد که آنها به عنوان یک برند چه کسی هستند، بسته بندی محصول نیز نقشی در نشان دادن شخصیت یک برند دارد زیرا می تواند به خریداران در تعیین محصولات شما کمک کند. بسته بندی محصول همچنین به شما در ایجاد هویت برند ثابت کمک می کند همچنین باید مخاطبان خود را در نظر بگیرید. شما باید علایق، ترجیحات و مهمتر از همه انتظارات آنها از محصول را درک کنید. یک نظرسنجی انجام دهید و داده های مشتریان احتمالی خود را بررسی کنید تا دانش خود را در این زمینه افزایش دهید. به عنوان مثال، مخاطبان شما ممکن است بسته بندی هایی داشته باشند که رنگ های ملایم تری داشته باشند و به راحتی باز شوند. دانستن اینکه مشتریان شما چه می خواهند به شما کمک می کند تا نوع بسته بندی را برای محصولات خود انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
× پشتیبانی آنلاین واتساپ